Ой там, на веселім базарі!

   Сьогодні ярмарок! Хай музика звучить.

  Хай лине пісня –  як без пісні жить!

 Із покоління в покоління буде жити традиція проведення Сорочинського ярмарку, оспіваного видатними класиками прози і поезії, акторами, пензлями художників, теплом та щедрістю душі. Хто з українців жодного разу не чув слова “ярмарок”? Це свято праці і спілкування, продажу товарів і придбання гарного настрою, де діяли постійні знижки цін на продукцію і посмішки.

 Гончарі й ложкарі, ткалі й вишивальниці, бондарі й столярі, стельмахи й кошикарі, кушніри й лимарі, бублейниці й кравці продавали на ярмарках свої вироби. Кожний купував те, що не міг зробити сам. А ще на ньому лунали веселі пісні і гумор та ще й сатири трохи, танці та циркові номери, забави та анекдоти, бо це ж — ярмарок!

Цікаве свято «Ой там, на веселім базарі» було проведено у Долинянському НВК 21 лютого 2019 року вчителем зарубіжної літератури Зачепило Ольгою Михайлівною. Учні 8-9 класів мали можливість розкрити свої таланти, показати на що вони здатні, повеселитись і цікаво та змістовно відпочити. А ще ж на такому святі лунали веселі народні пісні «На веселім базарі», «Із сиром пироги», «Мій Мусію». Кожен учень 8-9 класів показав себе ще й з артистичного боку, приймаючи участь у сценках «Сім’я Омелька на ярмарку» (Стасів М., Апончук І.), «Петро і Грицько» (Дільний М., Дячок В.), «Сватання Галі» (Сидор А., Онисько Т., Молдован К.), «Баба Палажка та баба Параска» (Сало Н., Марусяк В.). І все це створювало веселий настрій, допомагало розкритися кожному, хто брав участь у святі. Кульмінацією свята була поява господині, яка привезла на ярмарок продавати поросят. Учениця 9 класу Дільна Л. не тільки дуже гарно зіграла свою роль, але й ще раз довела, що ярмарок без жартів та пісень не може існувати. Слід відзначити і ведучих свята – Макух В. та Керкеру Х. Саме вони керували всім дійством проведення ярмарку.

 Метою цього свята було показати в усій повноті дитячу творчість, вміння учнів творити своїми руками красу, виготовляти не тільки корисні речі, але й речі, які приносять естетичну насолоду. І це вдалося!

Підсумком свята стала пісня «І в вас, і в нас хай буде гаразд», яка ще раз продемонструвала, що без української щедрості та доброти не проводяться такі заходи.   

                                                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*