Корисні поради

МОН і МОЗ рекомендують посилити карантинні заходи в закладах освіти

Додатково до встановлених карантинних заходів, враховуючи зростання показників захворюваності та рішення регіональних комісій ТЕБ та НС, спільні МОН і МОЗ рекомендації передбачають запровадження додаткових обмежень при “жовтих” та “помаранчевих” рівнях епідемічної небезпеки. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Зокрема, пропонується переводити на дистанційне навчання учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти. Читати далі…

 

Безпека дітей у цифровому просторі

Останнім часом збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки дітей, що загрожує їхньому життю та здоров’ю. Зокрема, йдеться про вплив соціальних мереж в інтернеті. Для підвищення обізнаності вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей МОН розробило рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків.Читати далі…

Дитина 12 років і старше: підліткова криза. Путівник для батьків

На 12 році життя починається складний період як для батьків, так і для самого підлітка: відбувається надзвичайно багато змін і всі вони протікають нерівномірно.

Вас чекають не тільки кардинальні зміни в організмі дитини, а й серйозні зміни в її психіці. Не дарма багато мам 12-річних підлітків часто скаржаться на те, що буквально не впізнають своїх дітей.Читати далі…

Як виростити дитину креативною – прості поради для батьків

Креативна дитина? А навіщо? – Скаже хтось. Нехай вона буде освіченою, вихованою, в контакті з собою, – хіба цього недостатньо для щасливого і успішного життя? Але футурологи і педагоги все частіше говорять, що саме творча жилка буде цінним інструментом в суспільстві, коли наші діти виростуть. Адже світ змінюється: майбутнім поколінням доведеться серйозно зіткнутися з проблемами голоду, перенаселення і міграції, екології, виснаження нафтових запасів і переходу на інші джерела енергії, – і світ буде змінюватися неминуче, в більшості сфер. Читати далі…

Як привчити дитину читати? Декілька порад

Не секрет, що бажання читати і стійкий інтерес до читання формується в сім’ї, і основа його – звичка дитини читати. Привчання дітей до читання потребує часу і зусиль. Ніхто за батьків цього не зробить. Світовий досвід підказує: треба якомога раніше долучити дитину до книги – джерела знань, ідей, мудрості та досвіду. Чи розвинеться допитливість і інтерес до читання, чи перетвориться цей інтерес в джерело мудрості – залежить в першу чергу від мами і тата.Читання відіграє неоціненну роль у житті дитини.  Читати далі…